Viranşehir’de temizlik sorunu

Şanlıurfa’nın Viranşehir (Wéranşar) ilçesinde yaşanan temizlik sorunu sıcak havalarla beraber vatandaşların sağlığını da tehdit eder hale geldi.

Viranşehir ilçesinde temizlik sorunu devam ediyor. Yaz aylarının gelmesi ile birlikte ilçede yaşanan temizlik sorunu vatandaşların sağlığını da tehdit eder hale geldi. Belediyenin temizlikte üzerine düşeni yapmadığını savunan ilçe halkı, belirli bölgelerin temizlendiğini diğer yerlerin ise yüzeysel temizlikten geçirildiğini ifade etti.

Belediye işçilerinin çöp konteynırlarını boşalttıktan sonra çevrede bulunan çöpleri temizlemediğini ileri süren esnaf, "Kaldırıma bir malzeme koyduğumuzda zabıtalar engel oluyor. Fakat caddelerde bulunan çöpleri zabıta ve diğer yetkililer görmezden geliyor. Bu yaz sıcağında tozdan ve kirden dolayı malzemeleri temizlemekten bıktık." diyerek tepkisini dile getirdi.

"Sadece çöp bidonları boşaltılarak temizlik mi yapılır." diye soran mahalle sakinleri, "Çöp bidonlarının çevresinde ve mahallelerde kamyonlarla çöp yığını duruyor. Hangi çağda yaşıyoruz." ifadelerini kullandı. (Sabri Acet - İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler