Viyadük kazasında bir işçi yaralı olarak kurtarıldı

​Kuzey Marmara Otoyolu'nun Kocaeli Gebze kesimindeki viyadük çalışmaları sırasında düşen beton bloğun altında kalan işçilerden biri yaralı olarak kurtarıldı.

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde, Kuzey Marmara Otoyolu kapsamında inşaatı devam eden viyadüğün çökmesi sonucu 4 işçi enkazın altında kaldı.

Viyadük başlık ayağı montajının yapıldığı sırada meydana gelen çökmede beton bloğun altında kalan 4 işçiden birinin yaralı olarak kurtarıldığı belirtildi.

Konuya ilişkin Kocaeli Valiliğinden yapılan açıklamada, "İlimiz sınırları içinde devam etmekte olan Kuzey Marmara Otoyolu çalışmaları esnasında Gebze Tavşancıl kesiminde Osmangazi Köprüsüne yakın bir noktada yapılmakta olan Viyadüğe 2. kademe beton dökülürken beton bloğun ters dönerek üzerindeki işçilerle birlikte aşağı düşmesi sonucu meydana gelen iş kazası sonrası, AFAD, UMKE Arama ve Kurtarma Ekipleri ile İtfaiye ekipleri tarafından yapılan kurtarma çalışmaları sonucunda; saat 14.40 itibari ile bir işçimiz yaralı olarak kurtarılmış, tedavisi yapılmak üzere hastaneye sevk edilmiştir." denildi.

Beton bloğun altında kalan diğer işçiler için kurtarma çalışmaları sürüyor. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler