​Yahudi işgalciler bugün Kefer el-Lebed beldesi sakinlerinden Filistinli yaşlı bir çiftçiyi beldeyle Tulkerem’in doğusundaki Şufe köyü arasında yer alan arazisinde çalışırken darp etti.

Görgü tanıkları, silahlı Yahudi yerleşimcilerden bir grubun 70 yaşındaki Mustafa Hüseyin Muhammed Fukaha’yı arazisinde çalıştığı sırada darp ettiğini ve yaşlı adamın vücudunda kırıklar ve berelenmeler oluştuğunu söyledi.

Beyt Lid beldesindeki ilk yardım ekibine telefonla haber verdiklerini kaydeden görgü tanıkları, yaşlı adamın Tulkerem’deki Şehit Sabit Sabit Hastanesine kaldırıldığını bildirdi.

Fukaha’nın ve ailesinin daha önce de Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına maruz kaldıkları, yerleşimcilerin üç ay önce kardeşini kendisine ait topraklarda hayvanlarını otlattığı sırada darp ettikleri, Yahudi işgalcilerin arazilerine el koymak istediği belirtildi. (İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler