Yarım kalan cami yardım bekliyor

Batman'ın Belde Mahallesi'nde kaynak bulunamadığı için yarım kalan Asrı Saadet Camii inşaatı hayırseverlerin yardımını bekliyor.

Batman merkez Belde Mahallesi'nde inşa edilen çok amaçlı Asrı Saadet Camii'nin inşaatı, maddi kaynakların yetersizliği nedeniyle durma noktasına geldi.

Fırat Caddesi üzerinde bulunan ve yapımı devam eden Asrı Saadet Camii'nin yapım işlerini takip eden hayırseverlerden Kasım Derin ve Şehmus Bayram, cami inşaatı çalışmalarının hızlandırılması için hayırseverlere çağrıda bulundu.

Cami inşaatıyla ilgili bilgi veren Kasım Derin, inşaatın bir buçuk yıl önce yapılmaya başlandığını belirterek, “Bizim mahallede cami, Kur'an kursu ve taziye evi gibi birçok eksiğimiz vardı. Mevcut ihtiyaçlarımızı karşılayacak şekilde bir temel atıp cami yapımına başladık. Camiyi bu hale getirene kadar ortalama bir buçuk milyon TL civarı bir harcama yapmışız. Şimdi bir bütçemiz olmadığı için sıkıntıdayız. Tüm yetkililere, kurumlara, iş adamlarına ve hayırseverlere sesleniyoruz! Bizlere destek olsunlar. Şu anda en az 600-700 bin liraya ihtiyacımız var. Para olmadığı için birçok işin yapımı durmuş durumdadır." dedi.     

Yardımseverlerin yapacakları yardımlara ihtiyaçları olduğunu kaydeden Derin, "Camimiz çok amaçlı olacak. Caminin içerisinde alt kat erkek-bayan taziye evi, Kur'an kursu, bayanlar için cami, bayan ve erkekler için caminin her iki tarafında lavabolar var. Alt katın alanı bin metrekaredir. Üst kat 700 metrekare alana sahiptir. Camimiz ortalama 2 bin kişilik hatta daha fazladır. Bazı camiler için bir iş adamı çıkıyor, her masrafı üzerine alıyor. Bizim camide öyle bir kişi daha çıkmamış. Yaptıklarımızın hepsi vatandaşlarımızın yardımlarıyla yapıldı." ifadelerini kullandı.

Cami yapımının maddi sıkıntılar nedeniyle durduğunu belirten hayırseverlerden Şehmus Bayram ise şöyle konuştu:

Belde Mahallesi'nde yapılan camimiz için mahalle sakinlerine sesleniyoruz! Herkesin bizlere yardımcı olmalarını istiyoruz. Mahallede bulunan her evden gelecek olan 10 lira aylık ile milyonlarca para toplanır, bu iş de yarım kalmaz. Bu hayır işine duyarlı olalım. Halkımız bizlere yardımcı olsun camimizi hemen bitirelim. Valimize de sesleniyoruz. Valimiz bize yardımcı olsun.

Bayram, camiye yardım yapmak isteyen hayırseverlerin, Halk Bankasındaki "0675 1600 0158-TR1200 0120 0967 5000 1600 0158" hesaba para yatırabileceklerini veya Kasım Derin'in "0530 637 8502" numarasını arayabileceklerini sözlerine ekledi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler