Yasin Börü davasının 3’üncü duruşması başladı

​Diyarbakır'da, 6-7 Ekim 2014'te Kobani olaylarında PKK’liler tarafından katledilen Yasin Börü ve arkadaşlarının 3’üncü duruşması başladı.

Diyarbakır'da, 6-7 Ekim 2014'te Kobani bahanesiyle gerçekleştirilen olaylarda Yasin Börü, Hüseyin Dakak, Riyat Güneş ve Hasan Gökgöz'ün şehit edilmesine ilişkin 17'si tutuklu 34 sanığın yargılandığı davanın üçüncü duruşması, Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesinde saat 11.00 itibariyle başladı.

Güvenlik gerekçesiyle Ankara'ya nakledilen dava, sanık ve izleyici çokluğu nedeniyle Ankara 10. ile Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemelerinin birleştirilen salonunda görülüyor.

İzleyiciler, salona üzerileri polis tarafından arandıktan sonra alındı.

Maktul ve sanık yakınları, duruşmayı ayrı salonlarda izliyor. Salonun içinde ve dışında çok sayıda polis, asker ve özel güvenlik görevlisi bulunduğu görüldü.

Duruşmaya, tutuklu sanıklar ile şahit Yasin Börü, Hüseyin Dakak, Riyad Güneş ve Hasan Gökgöz'ün yakınları ve taraf avukatları katıldı.

Duruşmada, gizli sanık ile müştekilerin beyanı alınırken yaşanan olaylarda yaralı kurtulan Yusuf Er ise olay anını anlattı. (Zeki Aras, Sezer özer- İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler