Yasin Börü Davası'nın dördüncü duruşması yarın yapılacak

6-7 Ekim 2014'te Yasin Börü ve arkadaşlarının vahşice katledilmelerine ilişkin görülen davanın dördüncü duruşması yarın görülecek.

Diyarbakır'da 6-7 Ekim 2014'te PKK'liler tarafından Yasin Börü ve arkadaşlarının katledilmelerine ilişkin 17'si tutuklu 34 sanığın yargılandığı davanın dördüncü duruşması yarın Ankara'da yapılacak.

Yasin Börü, Hüseyin Dakak, Hasan Gökgöz ve Riyad Güneş, 2014 yılının Kurban Bayramı'nda ihtiyaç sahiplerine et dağıtırken PKK'lilerin saldırısına uğrayarak şehid edilmişti.

Güvenlik gerekçesiyle Diyarbakır'dan Ankara'ya nakledilen davanın dördüncü duruşması, Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesinde yapılacak. Davada 17'si tutuklu 34 sanık yargılanıyor.

Davanın bir önceki duruşmasında, katliamdan yaralı kurtulan Yusuf Er ile şehitlerin annelerinin şikâyetçi olarak beyanları alınmıştı. Tutuklu sanıklar ile avukatlarının tahliye taleplerinin reddedildiği duruşmada, mahkeme heyeti sanıkların olay günü telefon sinyal bilgilerine ilişkin bilirkişi raporu alınmasını kararlaştırarak, davayı 7 Mart tarihine ertelenmişti. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler