Yaz Kur'an Kursları Gaziantep’te çocukların neşesi ile başladı

Okulların tatile girmesiyle birlikte “Haydi Çocuklar Kur’an Ayında Kur’an’la Buluşalım” sloganıyla açılan Yaz Kur'an Kursları Gaziantep’te çocukların neşesi ile başladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yaz tatili boyunca "Haydi Çocuklar Kur'an Ayında Kur'an'la Buluşalım" sloganıyla Türkiye genelinde başlayan Yaz Kur'an Kursları'nda Kur'an, Siyer, ibadet, ahlak ve dini bilgilerin verileceği belirtildi.

Yaz tatilinin başlamasını fırsat bilen çocuklar, sabah saatlerinden itibaren cami ve Kur'an kurslarına koştu. Çocuklarla dolan camiler renkli görüntülere sahne oldu.

Her yıl Kur'an Kurslarına olan ilginin artması gözlerden kaçmazken, ebeveynlere seslenen Kur'an eğitmenleri, ailelerden çocuklarına mutlaka Kur'an'ı sevdirmelerini ve camiye göndermelerini istedi.

Yaz Kur'an Kurslarına katılabilmek için herhangi bir yaş sınırlandırılması olmadığını belirten Mahmudiye Camii İmam-Hatibi Mehmet Yorulmaz, Kur'an kurslarına kayıtların bu gün başladığını belirterek, "İlk dersimiz bugün saat 09.00'da başladı. öğrencilerle günde ortalama 3 saat ders işleyeceğiz. Halkımızdan kız-erkek ayırımı yapmadan çocuklarını camiye göndermelerini istiyoruz." dedi.

15 Haziran'dan itibaren kayıtların alındığını belirten Yorulmaz, yaz Kur'an kurslarının 9 hafta süreceğini ve kurslara katılacak öğrencilere özel olarak hazırlanan kitapların ücretsiz verileceğini söyledi.

Camilerimize yoğun ilgi var

Yaz Kur'an kurslarına olan ilgiden memnun olduklarını belirten Yorulmaz, "Çocuklarımız yorgun bir dönem geçirdiler. Okul dönemi bitti. Bir haftalık tatilin ardından bu gün itibariyle camilerimizi doldurmaya başladılar. Bu güzel davranışlarından dolayı ailelerimize çok teşekkür ediyoruz. Camilerimize yoğun ilgi var." ifadelerini kullandı.

Ailelerden çocuklarının cami programını takip etmelerini isteyen Yorulmaz, "Çocuklarını camilere göndersinler. Camilerimiz şenlensin, bu noktada ailelerden bir şey istemiyoruz. Ben çocuklarımıza da teşekkür ediyorum. Bu yaz tatilinde camileri tercih ettikleri için onlar bizim geleceğimizdir." şeklinde konuştu.

Arkadaşlarımızın camiye gelmelerin istiyoruz

Yaz Kuran kursuna katılan çocuklar ise Camiye gelmeyi ve Kur'an dersi almayı çok sevdiklerini, Dini bilgiler öğrendiklerini belirterek, Kur'an dersini alıyoruz. Hocalarımızdan memnunuz, cami ortamımız çok güzel, İslam'ın ve İman'ın şartlarını öğreniyoruz ve tüm arkadaşlarımızın camiye gelmelerin istiyoruz."dediler.

öte yandan Yaz Kur'an Kurslarının eğitim ve öğretime başlamasıyla, Ukkaşe Bin Mihsan Camiinde program düzenlendi.

İl Müftüsü Ahmet Çelik'in konuşmacı olarak katıldığı programa öğrencilerin yanı sıra Şehitkâmil İlçe Müftüsü ve öğreticiler iştirak etti.

"Sizin en hayırlınız Kur'an'ı öğrenen ve öğreteninizdir"

Çelik konuşmasında Kur'an kurslarında sizlere Kur'an'ı okuma ve anlamını öğrenme yanında temel dinî bilgiler, Sevgili Peygamberimizin örnek hayatı öğretilecektir. Sevgili Peygamberimizin "Sizin en hayırlınız Kur'an'ı öğrenen ve öğreteninizdir" müjdesine nail olmayı nasip eylesin. Kur'an'ı öğrenmek, anlamak ve hayatınızı anlamlandırmak için çıkmış olduğunuz ilim yolculuğunuzun hayırlarla sonuçlanmasını diliyor, sizleri bu ulvî tercihinizden dolayı tebrik ediyorum." dedi. (İbrahim Koçyiğit - İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler