Yemekhaneye gidemeyen engelli personellerin birimine yemek hizmeti sağlandı

​Dicle Üniversitesi Hastaneleri tarafından yemekhaneye gitmekte zorluk yaşayan personelin yemeğinin çalıştığı birimi servis yapılması sağlandı.

Dicle Üniversitesi Hastaneleri Başhekimliği tarafından yemekhaneye gitmekte ciddi sıkıntı yaşayan ve yeri geldiği zaman gidemeyen engelli personelllerin, çalıştığı birimde yemek servislerinin yapılması sağlandı.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Dicle üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Ali Kemal Kadiroğlu, “Hastanelerimizde engelli kadrosunda çalışan personellerimizin sorunlarını ortadan kaldırmak ve onların daha rahat ve huzurlu bir ortamda çalışmalarını sağlamak amacıyla yemek servislerinin, bu personellerimizin çalıştığı birime yapılmasını sağladık. Engelli personellerimizin yaşadığı engelleri bir bir ortadan kaldırıyoruz. Tüm personellerimizin şikâyetlerini dikkate alarak personellerimize mutlu ve huzurlu bir çalışma ortamı sağlamaya çalışıyoruz. Bu çalışmalarımız sürekli devam ettirerek personel memnuniyetini en üst seviyelere çıkarmak için çalışmalarımız devam edecektir.” dedi.

Dicle üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri Başmüdürlüğü tarafından yürütülen çalışma hakkında bilgi veren Dicle Üniversitesi Hastaneleri Başmüdürü Uzman Yaşar Aslan ise “Sadece engelli personeller için değil hastanede görev yapan tüm personelimizin sorunlarına yönelik çalışmalar yürütüyoruz. Engelli personellerimizin yaşadığı sorunları ortadan kaldırarak, onlara engelsiz bir çalışma imkânı sunacağız.” ifadelerini kullandı.

Doğuştan ayakları tutmayan Tıbbi Kayıt ve Arşiv Birimi personeli İrfan Atlı ise “Arşiv biriminde çalışıyorum. Çalıştığım birim eksi 2'inci katta ve yemekhaneye çok uzaktı. Yemekhanenin uzak mesafede olması nedeniyle yemeğe kimi zaman gidemiyordum. Vücudumun titremesinden kaynaklı yemeğimi kendim alamıyordum. Arkadaşlarım yemeği masama kadar getiriyorlardı. Artık yemekler çalıştığım birime masama kadar geliyor. Engelli personele gösterdikleri ilgiden dolayı Başhekimliğimize teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler