‘Yeni bir Çanakkale ruhuna ihtiyacımız var’

Saadet Partisi Gaziantep İl Başkanlığı, Çanakkale zaferinin 100’üncü yılı münasebetiyle bir mesaj yayımlayarak, Çanakkale Zaferi’nin millet ve ümmet şuurunun en önemli anahtarlarından biri olduğunu söyledi.

18 Mart Çanakkale zaferinin 100'üncü yılı münasebetiyle bir mesaj yayımlayan Saadet Partisi Gaziantep İl Başkanı Mehmet Karalar, Çanakkale'deki şehitlerin arasında sadece Edirne'den Kars'a değil, Saray Bosna'dan Halep'e, Şam'dan Filipin'e, Beyrut'tan Medine'ye; ırkı, rengi, dili farklı binlerce Müslüman'ın olduğunu belirtti.

Karalar, ümmet olmak budur diyerek, ümmet olmanın dirliğinin birlikte olduğunu ifade etti.

Tarihi olayları, zafer nutuklarıyla geçiştirmek yerine ondan ders çıkarılması gerektiğini vurgulayan Karalar, "Bizim en büyük güvencemiz, birlik ve beraberliğimizdir. Bir ve beraber olunca neler yapabileceğimizin en anlamlı göstergesi Çanakkale zaferidir." dedi.

Çanakkale Zaferi'nin, adı tarihe altın harflerle yazılmış bir kahramanlık destanı olduğunu kaydeden Karalar, "Bundan 100 yıl önce, sahip oldukları askeri ve teknolojik güce güvenerek Çanakkale'ye gelenler, milletimizin iman gücü karşısında asla unutamayacakları bir ders almışlardır. Çanakkale, bu aziz milletin hangi şart altında olursa olsun esaret ve dayatmaya boyun eğmeyeceğinin ispatıdır." ifadelerini kullandı.

Karalar, "1915'de yapamadıklarını 2015'de çok daha sinsi ve tehlikeli planlarla gerçekleştirmeye çalışıyorlar. Birlik ve beraberliğimizi bozmak için gerek ülkemizde, gerekse İslam dünyasında her türlü fitne ve kardeş kavgasını körüklemeye çalışıyorlar. Bu oyunu bozmak, bu tehlikeli planı boşa çıkarmak için tıpkı 1915'de olduğu gibi bugün de yeniden Çanakkale ruhuna ihtiyacımız var. Yeniden millet ve ümmet olma şuuruna ihtiyacımız var." dedi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler