Özgür Gündem Gazetesi'nin yayımlamış olduğu Peygamberimize hakaret içeren karikatüre Hak-İş Batman İl Temsilciliği tepki gösterdi.

PKK çizgisinde yayın yapan özgür Gündem Gazetesi'nin yayınladığı Peygamberimize hakaret içerikli karikatürle ilgili tepki gösteren Hak-İş Batman İl Temsilcisi Bünyamin Söğüt, yapılan bu hareketi asla kabul etmediklerini ve şiddetle kınadıklarını söyledi.

özgür Gündem Gazetesi'nin 9 Mart 2016 tarihinde yayımlanan bir karikatürde, Hz. Muhammed'in (sav) kadınlarla ilgili "Cennet annelerin ayakları altındadır" hadis-i şerifine atıfta bulunularak hakaret ettiğini belirten Söğüt, "Daha önce de bilindiği üzere PKK'ya yakınlığıyla bilinen STK'lar ve DBP'li belediyeler billboardlara Peygamberimize hakaret içeren karikatürler afişe edilmişti. Şimdi biz gördük ki Charlie Hebdo tek Fransa'da değil Türkiye'de de kendi çirkinliğini ve yerli Charlie Hebdo olduklarını bir defa daha gösterdiler." ifadelerini kullandı.

özgür Gündem Gazetesi İslam düşmanlığını bir kes daha dışa vurduğunu vurgulayan Söğüt, "Yüzde 99'unu Müslüman olduğu bir ülkede ve kendilerini o ülkenin ulusal gazetesi olarak gören özgür Gündem alalen Müslümanlara ve ülkesine dini ve kültürel savaş açarak kendi içlerinde gizledikleri İslam düşmanlığını dışa vurmuşlardır. İslam'a hakaret edenler ve saldıranlar, tarih boyunca başarıya ulaşamamışlardır. Ayrıca İslam dinini kadınlara verdiği değere hakaret ederek kendi zihniyetlerinin kadına verdiği değeri tüm çirkinliğiyle göstermişlerdir. Biz birer Müslüman olarak Sivil Toplum Kuruluşları İslami değerlere yapılan bu saldırıyı kınamaya davet ediyoruz." diye konuştu. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler