Yeşilay bisiklet turu düzenledi

Yeşilay Diyarbakır Şubesi, '1-7 Mart Yeşilay Haftası' münasebetiyle bisiklet turu düzenlendi.

'1-7 Mart Yeşilay Haftası' münasebetiyle Türkiye'de eş zamanlı "Bisikletini al gel" etkinliği kapsamında Diyarbakır'da da bisiklet turu düzenlendi.

Dağkapı Şeyh Sait Meydanında bir araya gelen çok sayıda bisikletli, bağımlılık ile mücadeleye dikkat çekmek için şehir turu attı.

Yapmış oldukları etkinlik hakkında açıklamalarda bulunan Yeşilay Diyarbakır Şubesi Yahya öger, 1-7 Mart Yeşilay Haftası münasebetiyle çeşitli etkinlikle düzenlediklerini belirtti.

Bağımlılıklarla mücadele noktasında Yeşilay'ın 'bisikletini al gel' kampanyası dahilinde gençleri bisiklet turuna çağırdıklarını ifade eden öger, "Biz 1 Mart itibariyle Yeşilay haftasını Diyarbakır'da kutlamak amacıyla çok ciddi manada efor sarf ediyoruz. Bağımlılıklarla mücadele noktasında Yeşilay'ın 'bisikletini al gel kampanyası' dahilinde gençleri çağırdık. Biz bu olayda gençleri bağımlılıktan uzak tutmakla beraber aynı zamanda sporun önemine dikkat çekmek istiyoruz. Hantal olan bir topluluk haline gelen gençlik maalesef bir yerden bir yere giderken araç kullanmak zorunda kalıyor. Spor aynı zamanda sağlıklı yaşamın geleceğidir. Diyarbakır'da bugün bunu yapmamızın en büyük sebebi bir farkındalık oluşturmak ve var olan bir bağımlılıkla ilgili toplumun dikkatini çekmektir." dedi.

öger bisiklet turunun ardından çekiliş ile bir kişiye bisiklet hediye ettiklerini belirtti. (M. Hüseyin Temel- İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler