Yetim ve muhtaçlara giyecek yardımı

Mardin’de aralarında yetim çocuklarında bulunduğu 750 kişiye bayram öncesi giyim yardımında bulunuldu.

İHH Mardin Şubesi, yetim çocuklar ve yoksul ailelere Kurban Bayramı öncesi elbise, ayakkabı ve gıda yardımında bulundu. Özellikle yetim çocuklar, diledikleri kıyafet ve ayakkabıları beğenerek almanın mutluluğunu yaşadı.

Yıl boyunca ihtiyaç sahibi yetim, fakir, yoksul ve mülteci konumundaki ailelere yardımlar yaptıklarını anlatan Şube Başkanı Mehmet Timurağaoğlu, şunları söyledi:

“Kurban Bayramı öncesinde il genelinde bulunan yetim ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı sevindirmek adına kıyafet, ayakkabı ve gıda yardımında bulunuyoruz. 5 gündür süren çalışmalar kapsamında şu an itibariyle 750 kişiyi giydirmiş bulunmaktayız. Bunu yapmamızın asıl amacı yetim ve yoksul çocuklar bayram öncesi ve bayramda bayram heyecanını sevincini yaşasınlar. Ramazan Bayramı’nda da ilimizdeki bin 404 yetimimizi hayırsever bağışçılarımız sayesinde giydirmiştik. Katkı sunan herkesten Allah razı olsun. ‘Yetim gülerse dünya güler, iyilik her zaman her yerde’ sloganıyla çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

Yetim çocukların Peygamber Efendimizin emanetleri olduğunu belirten Timurağaoğlu, İHH İnsani Yardım Vakfı olarak savaş, işgal ve doğal afet gibi nedenlerle yetim kalmış çocuklara destek olmaya devam ettiklerini anlattı. 

Timurağaoğlu,  yetimlerin korunup kollanmasının en büyük erdemlerden biri olduğunu ifade etti. (M. Salih Keskin – İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler