Yetimler yararına konser düzenlenecek

Merkezi Diyarbakır’da bulunan Yetimler Vakfı, tüm gelirinin yetimler için kullanılacağı bir konser düzenliyor.

2019 yılı içerisinde yetimlerin ihtiyaçlarını karşılamak ve daha fazla yetime ulaşmak isteyen Yetimler Vakfı, İstanbul’da 30 Aralık pazar günü saat 13.00'de bir konser düzenleyecek. Küçükçekmece de bulunan Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezinde düzenlenecek olan konsere birbirinden değerli ilahi sanatçıları gönüllü olarak katılacak.

Yapılacak olan konserle ilgili İLKHA’ya bilgi veren Yetimler Vakfı Genel Başkanı Fikri Karavil, konserden elde edilecek gelirin tamamının 2019 yılı içerisinde yetimlerin ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılacağını söyledi.

Karavil, “2019 yılında hazırladığımız bütçemiz çerçevesinde bağışçıların yanı sıra hazırlamış olduğumuz programa göre sadece bağışçıların bağışları yeterli gelmiyor. Bu vesileyle yapacağımız bu tür etkinliklerle yetimlerin ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. 30 Aralık’ta yapacağımız konserin de gayesi budur. İnşallah burada elde edilecek tüm gelir 2019 yılı içerisinde yapacağımız yardımlarda kullanılacak. Yetimlere faydalı olmak adına programa 5 değerli sanatçımız gönüllü olarak katılacak. Kardeşlerimiz buraya katılmakla bir nebze de olsun yetimlerin ihtiyacını karşılamış olacaklar.” şeklinde konuştu.

Bilet satışlarının sürdüğünü hatırlatan Karavil, bilet alamayanların salon girişinde de bilet temin edebileceklerini ifade etti. (Nizamettin Aşkın- İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler