Yusufî mahkûmlar babalarının taziyesine katıldı

Geçtiğimiz gün evlat hasretiyle vefat eden Şeyhmus Özer'in taziyesine İslami hassasiyetlerinden dolayı yıllardır cezaevinde bulunan oğlu Mehmet Garip Özer ile damadı Mehmet Ali Çelik katıldı.

28 Şubat ve FETÖ yargısı tarafından delilsiz ve uydurma suçlamalarla hapse mahkûm edilen ve 16 yıldır cezaevinde bulunan Yusufî Mehmet Garip Özer, evlat hasretiyle vefat eden babası Şeyhmus Özer'in taziyesine katıldı. Taziyeye ayrıca kumpaslarla mahkum edilip 20 yıldır cezaevinde bulunan Şeyhmus Özer'in damadı Mehmet Ali Çelik de katıldı.

Yusufi mahkûmlar Mehmet Garip Özer'in babası ve aynı zamanda Mehmet Ali Çelik'in de kayınbabası olan Şeyhmus Özer, geçen pazartesi günü İkiztepe (Gırbereşk) köy mezarlığına defnedilmişti.

Yusufi mahkûmlar Mehmet Garip Özer ve Mehmet Ali Çelik, geniş güvenlik önlemleri altında bugün saat 11.00 sıralarında Batman merkez Kültür Mahallesinde bulunan Batso Taziye Evi'nde bulunan babalarının taziyesine getirildi.

Yusufi mahkûmlar, taziye evinde yakın akrabaları, dava arkadaşları ve sevenleri tarafından karşılanırken, akşam saatlerinde tekrar cezaevine götürülecekleri öğrenildi.

FETÖ yargısı mağduru Yusufi Mehmet Garip Özer, ölüm döşeğindeki babasını vefatından önceki gün hastanede elinde kelepçe ve Kur'an ile ziyaret etmişti.

Şeyhmus Özer, İslami hizmette bulunan çocuklarından dolayı 28 Şubat ve FETÖ döneminde ağır işkencelere maruz kalmıştı. Özer, 15 yıldan bu yana ise diyaliz hastasıydı. Hasta olduğu için yıllardır Batman M Tipi Kapalı Cezaevinde bulunan oğlunu ziyaret edemeyen Özer, bir hafta boyunca yoğun bakımda bulunduğu Batman Bölge Devlet Hastanesinde hayatını kaybetmişti. (Ramazan Casuk-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler