İslami hassasiyetlerinden dolayı yıllardır cezaevinde bulunan Mehmet ve Sadun Çiğdem, vefat eden annelerinin taziyesine katıldı.

İslami hassasiyetlerinden dolayı yaklaşık 25 yıldır cezaevinde bulunan Mehmet ve Sadun Çiğdem, pankreas kanserine yakalanarak geçtiğimiz gün hayatını kaybeden anneleri Şamsa Çiğdem’in taziyesine katıldı.

Yakalandığı pankreas kanseri nedeniyle yoğun bakım ünitesinde tedavi gören acılı annenin son isteği, yıllardır haksız yere cezaevinde olan Yusufî oğullarını görebilmekti.

Çiğdem ailesi, Yusufî mahkûmların annesinin defin işlemlerine katılması için Siverek Cumhuriyet Başsavcılığına başvuruda bulunmuş ancak Başsavcılık bu talebi reddetmişti.

Yusufi mahkûmlar Mehmet ve Sadun Çiğdem’in anneleri Şamsa Çiğdem, geçen salı günü Bağlar ilçesinde bulunan Yeniköy Asri Mezarlığı'nda aile kabristanına defnedilmişti.

Yusufi mahkûmlar Mehmet ve Sadun Çiğdem, geniş güvenlik önlemleri altında bugün saat 11.00 sıralarında Diyarbakır merkez Kayapınar ilçesi Bediuzzaman Taziye Evi'nde bulunan annelerinin taziyesine getirildi.

Çiğdem kardeşler, taziye evinde akrabaları, dava arkadaşları, çocukları ve sevenleri tarafından karşılandı.

Duygu dolu anların yaşandığı taziyede, jandarmalarla güvenlik çemberine alınan Yusufi mahkûmların akşam saatlerinde tekrar cezaevine götürülecekleri öğrenildi. (Emrah Deniz, Ramazan Casuk-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler