Yusufî Özer'in babası ebediyete uğurlandı

16 yıldır cezaevinde tutulan Yusufî Mehmet Garip Özer'in babası Şeyhmus Özer, Batman’da son yolculuğuna uğurlandı.

Batman’da ikamet eden Şeyhmus Özer (85), rahatsızlığı nedeniyle uzun süredir tedavi görüyordu. Batman Bölge Devlet Hastanesinin yoğun bakım sevisinde tutulan Özer, dün gece saatlerinde rahatsızlığının artması sonucu vefat etti.

Özer’in cenazesi hastanede yapılan işlemlerin ardından konvoy halinde İkiztepe (Gırbereşk) köy mezarlığına getirildi. Özer’in naaşı kılınan cenaze namazının ardından sevenleri tarafından salâvatlar eşliğinde, gözyaşları arasında defnedildi.

Cenaze merasimine; siyasi parti temsilcileri, bölgenin kanaat önderleri ile âlimler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Özer’in ailesi ve sevenlerinden oluşan kalabalık bir kitle katıldı.

Özer ailesi, taziyeleri merkez Kültür Mahallesi'nde bulunan BATSO Taziye Evi'nde kabul ediyor.

28 Şubat ve FETÖ yargısının kumpası sonucu hapse mahkûm edilen ve 16 yıldır cezaevinde bulunan Yusufî Mehmet Garip Özer'in babası ve 20 yıldır tutuklu bulunan 28 Şubat mağduru Mehmet Ali Çelik'in kayınbabası olan Şeyhmus Özer, İslami hizmette bulunan çocuklarından dolayı 28 Şubat ve FETÖ döneminde ağır işkencelere maruz kalmıştı.

15 yıldan bu yana ise diyaliz hastası olan Özer, evlat hasretiyle ahirete göç etti.

Geçtiğimiz yıl İLKHA’ya açıklama yapan Şehymus Özer, 16 yıldır cezaevinde olan oğlu Garip Özer için adil bir yargılanma talebinde bulunarak FETÖ'nün polis ve yargı ayağı tarafından yaşatılan zulmün ise son bulmasını istemişti. (Mehmet Fatih Akgül-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler