“Yusufilerin mağduriyeti 20 yılı aşkın süredir devam ediyor”

Özgür-Der Batman Şube Başkanı Ramazan Çelikalp, 20 yılı aşkın bir süredir mağduriyetleri devam eden yusufilerin hâlen cezaevinde olduklarını söyledi.

Emniyet-JİTEM-Yargı üçgeninde kurulan kumpaslar sonucu cezaevlerine konulan Yusufi mahkûmların ve ailelerin yaşadığı mağduriyete dikkat çekmen için kurulan 28 Şubat ve FETÖ Yargısı Mağduru Aileler İnisiyatifi, Özgür-Der Batman Şubesini ziyaret etti.

Kendine rakip gördüğü camia ve yapıları yok etme yoluna giden FETÖ’nün, kendisi gibi düşünmeyen yapılara hayat hakkı tanımayan PKK’nin ve JİTEM tarzı illegal yapıların hedefindeki Müslümanlar, türlü saldırı ve işkencelere maruz kalarak kumpaslar sonucu zindanlara konuldu.

Zindanlardaki mahkûmların ailelerinin bir araya gelerek oluşturduğu 28 Şubat ve FETÖ Yargısı Mağduru Aileler İnisiyatifi, ziyaretlerine devam ediyor. Bu kapsamda İnisiyatif Sözcüsü Hüseyin Olam ve beraberindeki heyet, Özgür-Der Batman Şubesini ziyaret etti.

Heyet üyeleri, Özgür-Der Batman Şube Başkanı Ramazan Çelikalp ve dernek üyeleri tarafından karşılandı. 28 Şubat ve FETÖ Yargısı Mağduru Aileler İnisiyatifi, yaşadıkları hukuksuzluğu ve mağduriyeti anlatarak destek talebinde bulundu.

28 Şubat ve FETÖ Yargısı Mağduru Aileler İnisiyatifi Sözcüsü Hüseyin Olam, ziyaret sonrası, İLKHA muhabirine, yaşatılan mağduriyetlere dikkat çekmek için ziyaretlerine devam edeceklerini söyledi.

Olam, “Yusufilerle alakalı durumu kendilerine izah ettik. Zaten haberdardılar. Yusufilerin mağduriyetini gündem yapmak için kendilerinden destek talebinde bulunduk. Baştan beri desteklerinin sürdüğünü ve bu aşamada da ellerinden gelen ne varsa esirgemeyeceklerini söylediler. İnşallah bu çalışmalarımız devam edecek. Başka STK’ları da ziyaret edip desteklerini talep edeceğiz. Özgür-Der daha önceki çalışmalarımızda da her türlü destekte bulundu.” dedi.

“AK Parti iktidarı mağduriyetleri gidermede çok geç kalmış”

28 Şubat ve FETÖ Yargısı Mağduru Aileler İnisiyatifi’nin ziyaretinden dolayı memnuniyet duyduklarını ifade eden Özgür-Der Batman Şube Başkanı Ramazan Çelikalp ise şunları söyledi:

“20 yıla aşkın bir süredir mağduriyetleri devam eden Yusufiler halen cezaevindedir. Af konusunun gündeme geldiği bu günlerde özellikle belki de en başta hatırlanması gereken ve mağduriyetlerinin giderilmesi gereken kesim olduklarına inandığımız bu kesime biz en güçlü desteği veriyoruz. 15 yıla aşkındır devam eden AK Parti iktidarının bu mağdurların mağduriyetlerinin giderilmemesinde de çok geç kaldığını düşünüyorum. Dolayısıyla kardeşlerimizin ziyaretlerinden dolayı memnun olduk. Mağduriyetlerin giderilmesi için de kamuoyu oluşturulmasında özellikle affın gündeme geldiği bu günlerde daha fazla gündeme getireceğimizi ve kardeşlerimizi unutmayacağımızı, unutmadığımızı mağduriyetlerinin bir an önce sona erdirilmesi için de elimizden geleni yapacağımızı buradan ifade ediyoruz.” (Mehmet Sait Çelik –İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler