Yuvacık Barajı doluluk seviyesine ulaştı

Yuvacık Barajı'ndaki suyun yağışların ardından 40 milyon metreküpe ulaştığını belirten Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu, Sapanca Gölü'ne 145 bin metreküplük aktarım yapıldığını söyledi.

Yuvacık Barajı'nda incelemelerde bulunan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu, su seviyesinin istenen orana ulaştığını bu sebeple Sapanca Gölü'ne su aktarımının devam ettiğini belirtti.

Geçen yılın kurak geçmesi nedeniyle su sıkıntısının bu yıl yaşanmayacağını tahmin ettiklerini ifade eden Karaosmanoğlu, "Yuvacık Barajımız şu an yüksek doluluk oranına ulaştı. Bugün itibarıyla şehrimize 373 bin metreküp su verdik. Sadece bugün barajımıza bir milyon 120 bin metreküp su girdi. Yuvacık Barajımızda son yağışların ardından 40 milyon metreküp su bulunmaktadır" diye konuştu.

Karaosmanoğlu, "Yuvacık Barajımızdan bugün Sapanca Gölü'ne 145 bin metreküp aktarım yaptık. Yağmurlar ve kar yağışı nedeniyle gölün su seviyesi 31,03 metreye ulaştı. Bu seviye daha da yükselecektir" ifadesini kullandı. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler