Yüzlerce muhtaç çocuk bayram öncesi giydirildi

​Batman’da İHH tarafından, hayırseverlerin desteğiyle yüzlerce yetim, öksüz ve muhtaç çocuklar Ramazan Bayramı öncesi giydirdi.

İnsani Yardım Derneği (İHH) Batman Sason Şubesi tarafından, hayırseverlerin desteğiyle Sason merkez ve köylerindeki 500 yetim, öksüz, muhtaç çocuklar ile Kur’an kursu öğrencilerine Ramazan Bayramı öncesi giyim yardımı yapıldı.

Önceden tespit edilen çocuklar için bedenlerine göre elbise hazırlanıp, adreslerine ve Kur’an kurslarına götürülerek teslim edildi.

Yetim ve muhtaç çocuklar sevindirmek kendilerini mutlu ve huzurlu ettiğini belirten İHH Batman Sason Şube sorumlusu Sabahattin Atalay, Ramazan Bayramına kadar 500 yetim, öksüz, muhtaç ve Kur’an kursu öğrencilerini giydireceklerini belirtti.

Muhtaçları korunup kollanmasının en büyük erdemlerden biri olduğunu ifade eden Atalay, Sason merkez ve köylerinde bulunan yetim, öksüz, Kur’an Kursu talebeleri ve ihtiyaç sahibi 500 çocuğa Ramazan Bayramı öncesi bayramlık kıyafet dağıtımında bulunduklarını ve sevinçlerine ortak olduklarını söyledi.

Atalay, “Bu akşamda 250 yetim ve fakire iftar programımız olacak. Buradan tüm hayırseverlerimize teşekkür ederim Allah (celle celaluhu) onlardan razı olsun. Bu kadar çocuğun sevinmesine vesile oldular. Yardımlarımız devam edecek. Hayırseverlerden desteklerini devam etmelerini bekliyoruz.” dedi.

Yetim ve muhtaç çocuklar, bayram öncesi kendilerine kıyafet verildiğin için çok mutlu olduklarını söylediler. (Mehmet Sait Çelik – İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler