Hamas heyetinin Tahran ziyareti bugün başladı

Bugün başlayan ve birkaç gün süreceği belirtilen Tahran ziyareti esnasında, Hamas heyetinin İranlı üst düzey yetkililerle görüşeceği bildirildi.

Hamas'tan yapılan açıklamada, Siyasi Büro Başkan Yardımcısı Salih el-Aruri başkanlığında bir heyetin görüşmelerde bulunmak üzere İran'ın başkenti Tahran'a ulaştığı bildirildi. Heyette Aruri'nin dışında 8 kişi daha bulunuyor.

İstanbul'da düzenlenen bir programa video konferans yoluyla katılan İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye, Hamas'tan bir heyetin Tahran'ı ziyaret edeceğini duyurmuştu.

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye, hareket liderlerinden üst düzey bir heyetin yapacağı Tahran ziyaretinden önemli sonuçlar beklediklerini belirtti.

Hamas Hareketi Siyasi Birimi Başkanı, Bahreyn Dışişleri Bakanı’nın Washington’da işgal rejimi yetkilileriyle bir araya gelmesini ve Birleşik Arap Emirlikleri ile işgal rejimi yetkilileri arasında gerçekleşen karşılıklı ziyaretleri kınadı.

Heniyye, Türkiye’nin sivil toplum kuruluşları aracılığıyla son yıllarda Filistin halkına yaptığı insani yardıma da övgüde bulundu. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler