Siirt’te kümes hayvanları yetiştiriciliği eğitimi verildi

Siirt İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce S. S. Beykent Tarımsal Kalkınma Kooperatifinde kümes hayvanları yetiştiriciliği eğitimi verildi.

Siirt İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce S. S. Beykent Tarımsal Kalkınma Kooperatifinde Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ortakları ile köyde yaşayan ve kooperatife ortak olmayan çiftçilere yönelik “Kümes Hayvanları Yetiştiriciliği” konulu eğitim gerçekleştirildi.

Bakanlık bünyesinde kurulan Tarımsal Kalkınma Kooperatiflerine yönelik eğitim ve yayım çalışmaları kapsamında eğitimde kümes hayvanları yetiştiriciliği ve önemi konularında bilgi veren Veteriner Hekim Zeynettin Ece, üreticilerin sorularını cevapladı.

Kooperatifin önemi, ortaklarının ve yöneticilerinin kooperatiften nasıl yararlanacakları konusunda kısa bir bilgilendirmede bulunan Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Mustafa Yılman, “Düzenlenen eğitimden memnun kalan üreticilerimiz, Siirt İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden bu tür eğitimlerin düzenli bir şekilde yapılmasını talep ediyorlar." Dedi. (Murat Orhan-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler