Özhaseki: Belediyecilik okulu olan bir iş değildir

Şanlıurfa’da düzenlenen Yerel Yönetimler İstişare ve Değerlendirme Toplantısına katılan Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, belediyeciliğin okulu olan bir iş olmadığını ifade etti.

Şanlıurfa'nın ev sahipliğini yaptığı 3 gün süren Yerel Yönetimler İstişare ve Değerlendirme Toplantısına katılan Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki toplantıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Belediyeciliğin okulu olan bir iş olmadığını ifade eden Özhaseki, belediye başkanlarının vatandaşlar tarafından kendi içlerinden seçildiğini belirtti.

Başkan Özhaseki, “Bu toplanmadaki amacımız; bölgedeki Belediye Başkanlarımız ile bir takım sorunları konuşmak ve onlara çözüm yolu aramak şeklinde geçti. Ancak hali ile seçtiğimiz bölge ve yer önemli… Seçtiğimiz yer Şanlıurfa… İlk geldiğimiz gün Zeynel Başkanımız ile birlikte Şanlıurfa’da yapılacak olan projeleri tek tek masaya yatırdık ve Şanlıurfa için hayati öneme sahip projeleri görüşerek, neler yapılabiliriz? Oturup istişare ettik. İlgili Bakanlarımızı birlikte arayarak projeler noktasında talimat vermeleri noktasında ricalarda bulunduk. Bizler gayret edeceğiz ve gayret etmeden olmuyor. Bunların neticesi Şanlıurfa’mıza olumlu bir şekilde yansıyacaktır. Zaten Cenab-ı Hakk’ın verdiği bin bir türlü güzelliğin ve bereketin olduğu bu coğrafyada, Cumhurbaşkanımızın liderliği ile Şanlıurfa’nın bir başka Şanlıurfa olması kanaati bizde hâkim.  Değerli Büyükşehir Belediye Başkanımız, İl Başkanımız ve Milletvekillerimiz ile tek yürek halinde Ankara’da projeleri takip ediyorlar.” dedi.

Çok verimli bir toplantı yapıldığını belirten Özhaseki, “Belediyecilik okulu olan bir iş değildir. Belediye Başkanlarımız belli bir okullarda yetişerek, belediyecilik okuyarak belediye başkanları olmuyorlar. Yani şehrin mülkü amiri gibi veya askeri komutanlar gibi belli eğitimler ile iş başına gelmiyorlar. Vatandaş kendi içinden birini seçiyor ve o başkanda vatandaşı temsil ediyor. AK Parti olarak bir medeniyet inşası yolunda bir Belediye Başkanı neler yapabilir şehre nasıl bakabilir? Bütüncül anlayış nelerdir? Orada öncelikler nelerdir? Konularını kendi içimizde istişare ediyoruz. Tecrübeli Belediye Başkanlarımız bu toplantılarda deneyimlerini paylaşıyorlar. AK Parti olarak daha önce yayınladığımız manifestoda dikkat ettiğimiz ana kuralları bir kez daha madde madde anlattık. Sayın Cumhurbaşkanımızın daha önce anlattığı konular rastgele söylenmiş, seçimler geliyor, kendimizi ifade ederken süslü cümleler değildir. Başlattığımız manifestolar üzerinde çalışılmış, emek verilmiş, alın teri dökülmüş ve bundan sonrada bizim belediyeciliğimizin yol haritası olan konulardır. İşte bu toplantıda bu konulara değindik ve bu günde Sayın Bakan yardımcılarımız ile Belediye Başkanları arkadaşlarımızı karşı karşıya getirdik. Belediye Başkanları arkadaşlarımız ihtiyaçlarını söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeynel Başkan’da Şanlıurfa’da yapılacak olan projeler, taleplerini ilgili Bakan yardımcısı arkadaşlarımıza iletti. Ben toplantımızın güzel geçtiğini kanaatindeyim.” diye konuştu. (Abdurahman Uğurlu-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler