Öğrencilere sağlıklı beslenme ve obezite eğitimi

Şırnak İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından bir okulda sağlıklı beslenme ve obezite hakkında eğitim verildi.

Şırnak İl Halk Sağlığı Müdürlüğü'ne bağlı Obezite ve Metobolik Hastalıklar biriminde görevli sağlık personeli Diyetisyen Recep Tepe ve Ebe Seda Büyükbaşı tarafından, Şırnak Hürriyet İlköğretim okulunda öğrencilere yönelik Sağlıklı Beslenme ve Obite hakkında eğitim verildi.

Diyetisyen Tepe tarafından verilen eğitimde, öğrencilere günün en önemli öğününün kahvaltı olduğu vurgulanarak, içeriğinin yeterli ve dengeli beslenme kurallarına uygun olması gerektiği ve kahvaltıda tüketilmesi gereken besinler anlatıldı.

Eğitim hakkında bilgi veren Diyetisyen Tepe, " Halk Müdürlüğümüz tarafından aylık periyodik çalışmalarımız sonucunda okullarımızda sağlık eğitimi vermekteyiz. Değişik alanlardaki arkadaşlarımız da şu an bazı ilçelerde değişik okullarda öğrencilere eğitimler verilmektedir. Biz bu eğitimin okuldan başlaması gerektiğini düşünüyoruz. Biz de bugün Ebe arkadaşımızla birlikte öğrencilere kahvaltının sağlıklı beslenmenin önemini anlattık. öğrencilerden de güzel yansımalar geldi. Çok faydalı olduğu kanısına vardık.Umarım sağlıklı bir nesile biz de bir vesile oluruz" dedi.

Eğitim, öğrencilerin soru cevap kısmının ardından sona erdi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler