“Kürtlerin temsilcisi tek bir siyasi parti değildir”

Kürt Sorunu tartışmaları ilgili görüşlerini açıklayan Saadet Partisi (SP) Erzurum İl Başkanı , Kürtlerin temsilcisinin yalnızca bir parti olamayacağını ifade etti.

Saadet Partisi (SP) Erzurum İl Başkanı Faik Çalık, 30 yıldan bun yana ülke terör sorunu olduğunu belirtti.

Kürt Sorunu tartışmalarına değinen Faik Çalık, konu hakkında AK Parti'nin tutumunu eleştirerek ülkede kutuplaşmanın arttığı iddiasında bulundu.

Ülkedeki sorunların var ya da yok olmasının kıstaslarının kişilere endeksli hale geldiğine ve bunun ileride çok daha vahim sonuçlar doğuracağına işaret eden SP il Başkanı, "Kürt sorunu tartışması yapılıyor. Bu ülkede 30 yıldan bu yana bir terör sorunu vardı. Bu sorunu ilk olarak AK Parti hükümeti ‘Kürt sorunu' olarak adlandırdı ve buna yönelik çalışmalar yürüttü. Şimdi gelinen noktada ise, Kürt sorunu yok deniliyor. Bu nasıl bir devlet ciddiyetidir. Evet, bu ülkede bir sorun var. Kürt kardeşlerimizin temsilcisi olarak sadece bir siyasi partinin görülmesi başlı başına bir sorundur. Adına Kürt sorunu deyip, bu sorunu da sadece bir siyasi partiyi muhatap alarak çözmeye kalkmak ileride telafisi güç hasarlara yol açacaktır. Bu iktidarın yarın kalkıp, tıpkı Ergenekon ve Balyoz'da olduğu gibi, bu konularda da 'yanıldık' demesi kaçınılmazdır. Çünkü bu iktidarın tek derdi, günü kurtarmaya yöneliktir. Bu da ülkeye fayda getirmiyor, bu yüzden giderek kutuplaşıyoruz, milleti bir ve diri tutan bağlar zayıflatılıyor." şeklinde kaygılarını dile getirdi. (İ.Halil Kurt - İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler