https://ilkha.com/files/news/thumb/Tehlike arz eden köpekleri besleyenlere para cezası

Doğa Koruma ve Milli Parklar Batman Şube Müdürlüğü, başta Pitbull olmak üzere tehlike arz eden köpekleri besleyenlere hayvan başına 7 bin 802 lira para cezası kesileceğini bildirdi.

Dünyadaki yasak köpek ırkları arasında yerini alan Pitbull başta olmak üzere tehlike arz eden köpekleri bulunduranlara hayvan başına 7 bin 802 lira para cezası uygulanacağı bildirildi.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Batman Şube Müdürlüğü, yazılı bir açıklama yaparak Pitbull Terrier, Japanese Tosa, Dogo Argentino, Fila Crasilerio ve bu ırkların melezlerinin ülkeye girişinin, üretilmesinin, sahiplenilmesinin, satışının, reklamının yapılmasının, takas edilmesinin, sergilenmesinin ve bulundurulmasının yasak olduğunu belirtti. 

Yasağa uymayanların para cezasına çarptırılacağı vurgulanan açıklamada, 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında yasaklandığı kaydedilen bu ırkları beslediği tespit edilenlerin ilgili yasa gereği hayvan başına 7 bin 802 lira para cezasıyla cezalandırılacağı ve hayvanlara el konacağı kaydedildi. (Mehmet Fatih Akgül-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler