Doğu Akdeniz'de Türkiye niye yok diyen Kemal Kılıçdaroğlu'na cevap veren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Kılıçdaroğlu Doğu Akdeniz'de bizim ve KKTC'nin haklarını koruyan Fatih, Yavuz ve Barbaros'u Yunan gemisi sanıyor herhalde" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Doğu Akdeniz'de zengin petrol var, doğal gaz yatakları var. Amerika orada, Yunanistan orada, Kıbrıs Rum Yönetimi orada, Mısır orada, Katar orada hepsi orada... Bir tek devlet yok: Türkiye… Niye yok? Başarılı dış politika yürütüyorlar sözde, niye yok?" açıklamalarında bulunarak hükûmete tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarına yanıt veren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Sayın Kılıçdaroğlu Doğu Akdeniz'de bizim ve KKTC'nin haklarını koruyan Fatih, Yavuz ve Barbaros'u Yunan gemisi sanıyor herhalde. 4'üncü Gemimiz Oruç Reis de yolda." dedi.

Çavuşoğlu, "Milli davamız Kıbrıs konusunda bile yeterince bilgilendirilmeyen Sayın Genel Başkan'a bu konuda bilgi vermeye hazırız. Sayın Genel Başkan kendi partisinin de imzaladığı TBMM'nin ortak bildirisini de hatırlamıyor sanırım!" ifadelerini kullandı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler