​Hindistan'ın farklı bölgelerinde etkili olan yağışların neden olduğu sel, toprak kayması nedeniyle 350 kişi öldü.

Hindistan'ın Kerala eyaletinde cumartesi gününden buyana etkili olan yağış nedeniyle oluşan sel, su baskını ve heyelan nedeniyle ölenlerin sayısı 350'ye yükseldi.

Hindistan'ın bazı bölgelerinde şiddetli yağmurun etkili olduğu Kerala, Karnataka, Maharashtra ve Gujarat eyaletlerinde 1.2 milyondan fazla insan bulundukları yerden tahkiye edildi.

Yetkililer, Kerala'da 24-48 saat boyunca yoğun yağış alınacağını ve tedbirli olmaları konusunda uyarıyor. Kerala polisi de eyaletin bu muson mevsiminde bir gecede 95 kişinin öldüğünü ve en az 59 kişinin kaybolduğunu açıkladı.

Karnataka eyaletinde ise yetkililer, su basmış bölgelerden yaklaşık 677 bin kişiyi kurtardıklarını en az 60 kişinin ise öldüğünü belirttiler.

Şiddetli yağışların etkili olduğu Kerala, Maharaştra, Madhya Pradeş, Racastan, Andra Pradeş ve Karnataka eyaletlerinde meydana gelen sel ve toprak kaymalarında şu ana kadar 350 kişinin öldüğü belirtildi.

Yağışlar nedeniyle ülke genelinde yaklaşık bir milyon çiftlik hayvanının telef olduğunu belirten yetkililer, 600 evin kullanılamaz hale geldiğini, 20 bin evin kısmen zarar gördüğünü ifade ettiler. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler