Batman'da anız nedeniyle ahşap elektrik direklerinin yanması sonucu Hasankeyf ilçesine bağlı 10 köy enerjisiz kaldı.

Batman'da tüm uyarılara rağmen yakılan anız yüzünden ahşap elektrik direkleri de alev alınca Hasankeyf ilçesine bağlı 10 köy enerjisiz kaldı.

Alınan bilgiye göre, Hasankeyf'in Üçyol Köyü yakınlarında yakılan anız, sıcak hava ve rüzgârın da etkisi ile kısa sürede yayıldı. Yangın sırasında çevredeki yerleşim birimlerine elektrik enerjisi taşıyan iletim hatlarına ait 4 ahşap direk yanarak yıkıldı.

Yaşanan olay üzerine iletim hatları da kopunca toplam 10 köy ve bir mezra enerjisiz kaldı. Anız yangınının itfaiye tarafından söndürülmesinin ardından Dicle Elektrik ekipleri onarım çalışması başlattı.

Yaklaşık 5 saat süren çalışma sonunda yanan direklerin yerine yenileri dikilerek iletim hatları yenilenip elektriksiz kalan yerleşim birimlerine yeniden enerji verildi. (Mehmet Fatih Akgül-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler