Gazze Şeridi'nde faaliyet gösteren Filistinli direniş grupları, Gazze Şeridi'ne uygulanan ablukanın sürmesinden, Kudüs ve Mescid-i Aksa'daki ihlallerden, esirlere yönelik cinayetlerden işgal yönetiminin sorumlu olduğunu bildirdi.

Direniş grupları yayınladıkları ortak bildiride, "Gazze'deki gençleri hedef alan saldırıdan siyonist düşman sorumlu." ifadelerini kullandı.

Bildiride, Gazze Şeridi'ndeki gençlerin yaptıkları, patlamanın uyarısı olduğu ve işgalcilerin cinayetleri karşısında sessiz kalınamayacağı ifade edildi.

Bildiride ayrıca şu ifadelere yer verildi: "Siyonist düşmanı cinayetlerini sürdürmemesi yönünde çok uyardık. Fakat düşmanın liderleri hâlâ ateşle oynuyorlar. Allah'ın izniyle o ateşle kendileri yanacaklar."

Gazze Şeridi'nin patlamak üzere volkan gibi kaynadığını bildiren Filistinli direniş grupları, özgürlüğe susayan Filistin halkının işgalcilerin planlarını boşa çıkaracağını kaydetti.

Direniş grupları, Filistin halkının özgür ve güçlü bir halk olduğunu, teslim olmayı ve kendisine dayatılmaya çalışılan planları kabul etmeyeceğini bildirdi.

Kudüs'te ve Mescid-i Aksa'da yaşanan ihlallerin, işgale karşı direnişin tırmandırılmasını gerektirdiğini söyleyen gruplar, Batı Yaka, Kudüs ve 1948'de işgal edilen topraklarda işgalci siyonistlere yönelik eylemlerin artırılması çağrısında bulundu.

Direniş grupları, Batı Yaka'daki Filistin Yönetimi güvenlik birimlerinden de silahlarını işgalcilere yöneltmelerini istedi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler