Diyarbakır'ın Lice ilçesinde başlatılan operasyonda 7 ayrı noktada toplamda bir milyon 349 bin 104 kök kenevir bitkisi ile 974 kilo 150 gram esrar maddesi ele geçirildi.

Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan açıklamada, "İl Jandarma Komutanlığı tarafından, Lice ilçesi dağlık ve kırsal alanında, BTÖ mensuplarını arayıp bulmak ve etkisiz hale getirmek, BTÖ mensuplarınca kullanılan sığınak ve barınakları tespit ederek içerisindeki silah ve mühimmatları muhafaza altına almak, diğer malzemeler ile sığınakları imha etmek, BTÖ ile yasadışı uyuşturucu üretimi ve ticareti yapanlar arasında var olan bağı somut deliller ile ortaya koymak, operasyon bölgesi içerisinde saklanan uyuşturucu maddeleri ve bunları gizleyenleri bularak adalete teslim etmek maksadıyla; 19 Ağustos 2019 Pazartesi günü saat 22.00'dan itibaren Jandarma Komando Timleri ve Güvenlik Korucularıyla icrasına başlanılan operasyon, 20 Ağustos 2019 Salı günü saat 22.00 itibariyle başarıyla tamamlanmıştır." denildi.

Valilik açıklamasında, "Söz konusu operasyonel faaliyet esnasında; 7 ayrı noktada toplam bir milyon 349 bin 104 kök kenevir bitkisi ve 974 kilo 150 gram esrar maddesi ele geçirilmiş, kenevir bitkileri numune alınmasını müteakip yerinde imha edilmiş, esrar maddeleri muhafaza altına alınmıştır." ifadelerine yer verildi. 

Açıklamanın devamında, "Söz konusu uyuşturucu maddelerle ilgili olarak, Lice ilçesinde R.K, R.Ö, M.A ve A.A isimli 4 şahıs yakalanarak haklarında adli işlemlere başlanılmıştır." denildi. (Ramazan Zeren-İLKHA)                                  

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler