Venezüella Kuzey Kore'nin başkenti Pyongyang'da büyükelçilik açtı. Venezüella Büyükelçiliği gerçekleştirilen törenle faaliyete girdi.

Venezüella'nın Kuzey Kore'nin başkenti Pyongyang'daki büyükelçiliği, iki ülkenin üst düzey diplomatlarının katılımıyla düzenlenen törenle açıldı.

Venezüella hükümeti yetkilileri, açılışı yapılan elçiliğin ABD emperyalizminin saldırılarına ve tehditlerine karşı ittifakı güçlendirmeye hizmet edeceğini ifade ederek, ABD'nin hem Kuzey Kore'ye hem de kendilerine ideolojik olarak diz çöktüremediği için ekonomik olarak darbeler vurmaya çalıştığını söyledi.

Kuzey Kore hükümeti yetkilileri ise Venezüella ile dostane ve işbirliğine dayalı ilişkileri genişletmek ve geliştirmek için sürekli çaba sarf ettiklerini belirterek, Venezüella hükümeti ve halkına tam yardım ve destek sağlamaya devam edeceklerini kaydetti. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler