İşgal yönetimine büyük bir miktarda yıkım ücreti ödemek zorunda kalmamak için Kudüs'te bir Filistinli daha evini kendi eliyle yıkmaya zorlandı.

İşgal altındaki Kudüs'te, Mescidi Aksa'nın güneyindeki Silvan beldesinde Vadi Kaddum Mahallesi'nde bir Filistinli, evini kendi eliyle yıkmaya mecbur edildi.

Siyonistler, Muhammed El-Abbasi isimli Filistinliyi, Silvan beldesinin Vadi Kaddum Mahallesi'nde bulunan evini kendi eliyle yıkmaya zorladı.

Evin sahibi Muhammed El-Abbasi kendisine evini yıkması için tebliğat yapıldıktan sonra yıkım işlemini derhal başlatması gerektiği, aksi takdirde işgal yönetimine ait yıkım araçlarının gelip yıkacakları bildirildi. İşgal yönetimine ait araçların gelip yıkması durumunda ise çok büyük miktarda yıkım ücreti talep ediliyor.

Muhammed El-Abbasi de işgal yönetimine büyük miktarda yıkım ücreti ödemek zorunda kalmamak için tebliğin yapılmasından sonra dün yıkım işlemini başlattı ve bugün evini tamamen yıktı.

Siyonist işgal yönetimi Kudüs'teki Filistinlileri göçe zorlamak amacıyla onlara inşaat ruhsatı vermiyor ve evlerinin ruhsatsız olduğunu ileri sürerek yıkmalarını istiyor. Yıkmamaları durumunda ise belediyenin araçlarını göndererek yıktırıyor ve buna karşılık da yüklü miktarda yıkım ücreti talep ediyor. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler