Üniversite öğrencilerinden Çanakkale konulu tiyatro gösterisi

Çanakkale Savaşının 100. Yılı dolayısı ile Giresun Üniversitesi Tirebolu İletişim Fakültesi öğrencileri tarafından ‘Ecdadın Destanı’ adlı tiyatro gösterisi sergiledi.

Çanakkale Savaşının 100. Yılı münasebetiyle Giresun Üniversitesi Tirebolu İletişim Fakültesi öğrencileri o anı yaşatmak amacıyla Çanakkale Savaşını konu alan ‘Ecdadın Destanı' adlı tiyatro gösterisi sergiledi.

Prof. Dr. Taner Karahasanoğlu konferans salonunda düzenlenen gösteriye fakülte dekanı Prof. Dr. Jale Sarmaşık ve öğretim görevlileri katıldı. Gösteri yoğun ilgi gördü.

öğrenciler, dekandan aldığı destek ve kendi imkan ve çabalarıyla dekorasyonunu hazırladıkları gösteriyi sergilemekten gurur duyduklarını belirterek, "Çanakkale'de yatan şehitlerimizi rahmet ve hayırla yâd ederken, onları en iyi şekilde anlayıp anlatarak, vatanımıza sahip çıkarak, onlara olan borcumuzu bir nebze yerine getirebiliriz" dedi.

Ecdadın Destanı adlı tiyatro gösterisi izleyicilere duygulu anlar yaşattı.

Kısa bir konuşma yapan Prof. Dr. Jale Sarmaşık, "Bizleri hem gururlandıran hem de duygulandıran bu tür çalışmaların her zaman arkasında olacağız." dedi. (Hakkı Yavuz- İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler