A A A

Erzincan’da kutlu doğum etkinliği

Eklenme : 2015-04-04 21:49

ERZİNCAN - Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Erzincan’da ikinci defa Kutlu Doğum programı gerçekleştirildi.

Erzincan’da kutlu doğum etkinliği

Peygamber Sevdalıları Platformu Doğu Anadolu ve Karadeniz Bölge koordinatörlüğü tarafından ‘Eşsiz önder Hz Muhammed' teması ile kutlu doğum etkinliği düzenlendi.

Sunuculuğunu Mushap Ak'ın yaptığı etkinlik, Abdurrahim özcan'ın Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Daha sonra mevlithanlar mevlidi-i şerif okudular.

Etkinliğe konuşmacı olarak katılan Doğruhaber Gazetesi genel yayın yönetmeni Mehmet Göktaş katıldı.

Göktaş konuşmasında, Allah'ı sevmenin yolunun, Peygamber Efendimizi sevmekten geçtiğine dikkat çekerek, "Peygamber Efendimizi ne kadar çok seversek, o kadar kurtuluşa yakın oluruz. Hz Peygamberden önce mazlumların yaşam hakları yoktu. Kadınlar hiçbir anlam ifade etmiyordu." dedikten sonra, Hz. Peygamberin kızlarına ve eşlerine olan sevgisini anlattı.

Kadınların İslam toplumu içindeki değerine de dikkat çeken Göktaş, Müslümanların Peygambere karşı yapılan saldırıları kendilerini siper etmesi gerektiğini söyledi.

Program özlem Ajans sanatçılarından Selami Güneş'in seslendirdiği ilahiler ile devam etti. Daha sonra Recep Çam Peygamberimizin hayatından kısa skeçler sundu. Program yapılan dua ile sona erdi. ( M.Sıddık Direkçi- İLKHA)YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

İLKHA Kutlu Doğum etkinliklerinin tam videolarını paylaştı

2017-06-25 12:56:58

İLKHA, Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından bu yıl yüzlerce merkezde düzenlenen ve her biri büyük coşkuya sahne olan Kutlu Doğum etkinliklerinin video çekimlerinin tamamını paylaştı.

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

Peygamber Sevdalıları Platformundan İttihadul Ulema'ya plaket

2017-06-02 17:09:30

Peygamber Sevdalıları Platformu Diyarbakır İl Koordinatörlüğü, düzenledikleri Kutlu Doğum etkinliğine yapmış olduğu desteklerinden ötürü İttihadul Ulema'ya teşekkür plaketi verdi.

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

Peygamber Sevdalıları Vakfından Kutlu Doğum değerlendirmesi

2017-05-21 15:52:04

Peygamber Sevdalıları Vakfı, 2017 Kutlu Doğum etkinliklerinin değerlendirme toplantısıyla ilgili basın açıklaması yaptı.

TÜM HABERLER

Bingöl’de 123 göçmen yakalandı

Bingöl’ün Solhan yapılan yol kontrollerinde 123 göçmen yakalandı.

Bitlis Kalesi turizme açılmayı bekliyor

Pamukkale Üniversitesi tarafından 2004 yılında başlatılan kazı çalışmaları nedeniyle yerli ve yabancı turizme kapatılan tarihi Bitlis Kalesi'nde, bir an önce çalışmaların bitirilerek turizme açılması bekleniliyor.

Tatlı imalatçıları yükselen fıstık fiyatlarına tepkili

Türkiye'nin önemli tatlı üretim merkezlerinden olan Diyarbakır'da, fıstık fiyatlarındaki artışa tatlı imalatçıları tepki gösteriyor.

Kayapınar ve Yenişehir kaymakamları değişti

Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ve Yenişehir ilçe kaymakamlarının yerleri değişti.

"Biz sağ oldukça bu acı yüreğimizden çıkmaz"

Gaziantep’te geçtiğimiz yıl bir kına gecesinde gerçekleştirilen canlı bomba saldırısında hayatını kaybedenlerin yakınları, olayın yıl dönümünde yakınlarının kabrini ziyaret etti.
TÜM HABERLER