Tarsus'taki adliye önü cinayetine 2 tutuklama

Mersin Tarsus'ta adliye önünde gerçekleşen ve bir kişinin ölümü, bir kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan olayla ilgili 2 kişi tutuklandı.

Tarsus adliyesi önünden Sertaç Afşin'i (28) öldürüp, kardeşi Remzi Afşin'i (42)yaraladığı iddiasıyla aynı saatte polis tarafından yakalanan 4 kişiden 2'si tutuklandı.

Olayın ardından adliye polisi tarafından olayda kullandıkları tabanca ve av tüfeği ile yakalanan L.T., M.R.G, A.T, ve M.T, ifadelerinin tamamlanmasının ardından bugün adliyeye sevk edildi.

Şüphelilerden M.R.G. ve L.T. tutuklanırken diğer 2 kişi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Tarsus Adliyesi bahçesinde dün meydana gelen olayda, kızı kaçırılan Remzi Afşin ve kardeşi Sertaç Afşin, başka bir dava için geldiği adliyeden çıkarken, iddiaya göre kız kaçırma nedeniyle aralarında husumet bulunan M.R. G (32), A.T.(47), L.T (55) ve M.T (22) tarafından yolları kesilerek tartıştımıştı.

Çıkan tartışma bir anda kavgaya dönüştü, 4 kişi yanlarında getirdikleri pompalı tüfek ve tabanca ile iki kardeşin üzerine rastgele ateş etmeleri sonucu, vücutlarına isabet eden saçma ve mermilerle yaralanan Afşin kardeşlerden Sertaç Afşin kaldırıldığı Tarsus Devlet Hastanesi'nde yaşamını yitirmiş. Remzi Afşin ise tedavi altına alınmıştı.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler