İskenderun İlim-Der’de Regaib Kandili ihya edildi

Üç ayların ilk mübarek gecesi olan Regaib Kandili, Hatay’ın İskenderun İlçesinde yaptığı hayırlı çalışmalarıyla ismini duyuran İlim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nde (İLİM-DER) düzenlenen programla, sohbet ve dualarla ihya edildi.

Müslümanlar için önemli gün ve gecelerle Ramazan ayının da içinde bulunduğu üç ayların başlamasını müjdeleyen Regaip Kandili dolayısıyla, Hatay'ın İskenderun İlçesi'nde hayırlı hizmetlerini sürdüren İlim Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İLİM-DER) tarafından, dernek binasında kandil özel programı düzenlendi.

Hicri takvime göre Recep ayındaki ilk Perşembe'yi Cuma'ya bağlayan gece olan Regaib kandili programı, akşam namazına müteakiben Talip öztürk'ün Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Program, Tahir Dedeoğlu Hoca'nın okuduğu Cevşen-i Kebir ile devam etti.

"Üç aylar mümini azığıdır"

Gecenin anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yapan Araştırmacı Yazar Mehmet özek, üç ayların müminin azığı olduğunu ve bu azıktan iyi faydalanılması gerektiğini söyledi.

Müslümanların amel, davranış ve hareketlerine her daim dikkat etmeleri gerektiğine vurgu yapan özek, "Müslümanlar tüm işlerinde ve ibadetlerinde Allah'ın rızasını gözetmelidir. Amel, davranış ve hareketlerimize dikkat etmeli ve bu mübarek Regaib gecesinde bolca dua etmeliyiz." şeklinde konuştu.

Programda okunan ilahi ve ezgilerle duygulu anlar yaşanırken küçük çocuklar da ilahi seslendirdiler.

Program son olarak İLİM-DER Başkan Yardımcısı Muhammed Aybakan'ın yaptığı dua ve misafirlere verilen ikramlar ile son buldu. (Fikret Kavgalı- İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler