Japon heyetinden Ticaret Borsasına ziyaret

Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Şanlıurfa’nın tarım potansiyeli hakkında Japon Uluslar arası İşbirliği Ajansı’na bilgi verdi.

Japon Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) Karacadağ Kalkınma Ajansı ile yürüteceği Teknik İşbirliği Projesi kapsamında tarıma dayalı sanayi sektöründe kapasitenin geliştirilmesi amacıyla Şanlıurfa'da bir dizi incelemede bulundu.

İncelemeleri kapsamında Şanlıurfa Ticaret Borsası'na da bir ziyaret gerçekleştiren Japon Uluslararası İşbirliği Ajansı, amaçlarının bölgenin tarım ve tarıma dayalı sanayisi alanında mevcut durumu görmek olduğunu belirtti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, ilin tarım potansiyeli hakkında ajansın ekip lideri Tomochika Motomura ,Program Koordinatörü Takafumi UEDA, JICA Türkiye Ofisi Temsilcisi Emin özdamar ve beraberindekilere bilgi verdi. Şanlıurfa'nın kalkınmasına katkı sağlamak için Uuuslararası her türlü işbirliğine hazır olduklarını ifade eden Başkan Kaya, "İlimiz çok verimli topraklara sahiptir. Dünyanın en kaliteli makarnalık buğdayı burada yetişmektedir. Şanlıurfa'ya yapılacak olan her türlü yatırımı destekliyoruz." şeklinde konuştu.

JICA ekip lideri Tomochika Motomura ise, bölgenin tarıma dayalı sanayi alanındaki mevcut durumunu görmek ve ihtiyaç analizlerini yapmak, bu doğrultuda proje faaliyetlerini belirlemek amacıyla; Şanlıurfa, Diyarbakır ve Gaziantep'teki tarımsal kurum kuruluşlara ziyaret gerçekleştirdiklerini belirterek Kaya'ya verdiği bilgiler için teşekkür etti.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler