Milano'da Gazze'ye destek festivali

İtalya'nın Milano kentinde yüzlerce kişinin katılımıyla 'Gazze'ye Destek Festivali' düzenlendi.

İtalya'nın Milano şehrinde yaşayan müslümanların yoğun katılım gösterdiği Gazze festivali, renkli görüntülere sahne oldu. Festivale Filistin'den gelen sanatçıların seslendirdikleri ilahilerle, özellikle Avrupa'da yaşayan çocukların her zaman Gazze'yi hatırlamaları mesajını verdi .

Festivali düzenleyen organizatörler, "Gazzeli çocukların da bizim çocuklar gibi oynamaya, eğlenmeye, koşmaya ve gülmeye ihtiyaçları var. Ama görüyoruz ki onlar tüm bu güzelliklerden mahrum İsrail askerleriyle taş ve sapanlarıyla savaşmaktadır. Festivalin bir amacı budur. Bir diğer sebep ise mutlaka maddi yardım etmemiz. Çünkü başta kadınlar ve çocuklar acı çekiyor." şeklinde konuştu.

Festival ile, İsrail'in Gazze'ye uyguladığı ambargo ve saldırılara dikkat çekmek istediklerini belirten festival organizatörleri,'' Gazze'yi desteklemek için caddelerde protesto yetmiyor. Bu festivalinbir çok yararı vardır. Festivali saldırıları kınamak ve maddi yardımda bulunmak için yaptık. İtalya'nın çeşitli kentlerinde bu festivalimizi yapıyoruz. Ülke'de yaşayan tüm müslümanları Gazze'ye duyarlı olmaya çağırıyoruz.'' İfadelerini kullandılar. (Yusuf Can-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler