Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı’nın (BEBKA) mali desteğiyle Kırsal Turizm Köyü’ne dönüştürülen Bilecik’in Kınık Köyü turizm sezonunu açtı.

Bilecik'in Pazaryeri ilçesine bağlı çömlek yapımıyla ünlü Kınık Köyü'ne sezonun ilk turistleri geldi. Kınık Köyü'ne gelen turistler, Bozca Armut Göleti, Çömlek Yapım Atölyesi ve Pazaryeri ilçesini gezdi, alışveriş yaptı, köy yemeklerinden yedi.

Kınık Köyü'nün turizm sorumlusu olan Cihan Baş, turizm sezonunu açmış olmaktan dolayı mutlu olduklarını, havaların ısınmasıyla birlikte daha fazla turistin gelmesini beklediklerini dile getirdi.

Çömlek yapımıyla ünlü Kınık köyünde, göletten balık tutmak, bıldırcın yumurtaları toplamak, orman içinde trekking (dağ yürüyüşü) turları yapmak ve akşamları köylülerle birlikte ateş yakıp sohbet etmek gibi alternatif eğlenceler bulunuyor. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler