Türk Standardları Enstitüsü'nün 54. Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda TSE Başkanlığına Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği delegelerinden Sebahattin Korkmaz seçildi.

Türk Standardları Enstitüsü'nün 54. Olağan Genel Kurul toplantısı Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun katılımıyla gerçekleştirildi.

Yapılan seçimde TSE Başkanlığına Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği delegelerinden Sebahattin Korkmaz seçildi. TSE'nin yönetim Kurulu üyeliklerine ise Muhsin Dere, Recep Kemal Akyürek, Yusuf Yazar, Doç. Dr. Hasan Okuyucu seçildi.

Genel Kurul'da konuşan Bakan Işık, TSE'nin yapacağı her bir hizmetin doğrudan ekonominin niteliğine, rekabet gücüne, kalite artışına, markalaşma ve uluslararası pazarlarda tutunmasına katkı sağlayacağını belirtti.

Seçilmesinin ardından teşekkür konuşması yapan TSE Başkanı Sebahittin Korkmaz da, "Ben batının oluşturmuş olduğu standartların bir ruhu olmadığını düşünüyorum. İnşallah helal gıda ile başlayan ruhun, helal üretim ve yönetim sistemiyle tamamlanacağını düşünüyorum. Böyle bir standardı dünyaya tartışmaya açmak zorundayız ve inşallah böyle bir standardı gerçekleştirerek, böyle bir standardın çerçevesini oluşturarak en azından İslam dünyasında yeni bir yapı oluşturacağımızı düşünüyorum." dedi.

Sebahittin Korkmaz kimdir?

1957 Ordu doğumlu olan Sebahittin Korkmaz orta öğrenimini Ordu'da tamamladı. Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Endüstriyel İlişkiler Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümünden mezun olan Korkmaz, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda İş Müfettişliği yaptı. Korkmaz, endüstriyel ilişkiler alanında Yönetim Danışmanlığı ve Çevre Laboratuvarı şirketleri kurarak yönetti. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler