‘Sessiz kalmayı züll kabul ediyor ve zulmü lanetliyoruz’

Mısır’da darbeci Sisi mahkemelerinin meşru Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve arkadaşları hakkında verdiği idam kararları Ensar Vakfı Batman Şubesi tarafından yapılan yazılı açıklama ile kınandı.

Mısır'ın darbeci yönetiminin meşru Cumhurbaşkanı ve hükümet yetkililerine verdiği idam kararları, Ensar Vakfı Batman Şube Başkanı Muhammed Yusuf Yaşar tarafından yapılan yazılı açıklama ile kınandı.

Muhammed Mursi, Bedii ve Karadavi için idam kararı veren darbecileri lanetlediklerini ifade eden Yaşar, "Mısır'da zulüm dorukta! Darbeciler, ‘Hamas'a istihbarat sağlamak' ve ‘Hapishaneden firar etmek' gibi uyduruk suçlamalarla seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve İhvan'ın 17 yöneticisine daha idam cezası verdi. İdam cezası verilenler arasında İhvan-ı Müslimin hareketinin lideri Muhammed Bedii ve Dünya Müslüman Âlimleri Birliği Başkanı Yusuf Karadavi de bulunuyor. Gözü dönmüş darbecilerin idam cezası verdiği kişiler arasında hayatını kaybeden kişiler dahi var. Bunlar arasında geçen yıl israil'in Gazze saldırılarında şehid düşen İzzettin Kassam Tugayları Komutanı Raid Attar da bulunuyor. Sözde mahkeme, ayrıca israil'de tutuklu bulunan Hasan Selame adındaki İhvan üyesine de idam cezası verdi." açıklamasında bulundu.

Açıklamada darbecileri lanetlediklerini belirten Yaşar, "Darbecilerin hukuksuzlukta hiçbir sınır tanımadığını gösteren bu zalimane kararlar hakkında sessiz kalmayı züll kabul ediyor ve zulmü lanetliyoruz. Sisi zorbalığını protesto ediyor, en kısa zamanda bu zalimce kararından vazgeçmeye davet ediyoruz. Firavun tüm bebekleri kesti ama Allah Musa'yı gönderdi. Şimdi ise Mursi'yi gönderdi. Bizde Musa'lar, Mursi'ler çoktur." ifadelerine yer verdi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler