İşgalci İsrail güçleri, Kudüs'ün Silvan beldesinde Filistinlilere ait inşaat halindeki işyerlerini yıktı.

İşgalci İsrail güçleri, sabah saatlerinde Kudüs'ün Silvan beldesinde bağlı Es-Sal'a Mahallesi'nde Filistinlilere ait inşaat halindeki işyerlerini yıktı.

Ruhsatsız olduğu iddiasıyla yıkılan işyerlerine gece karanlığında gelen işgal güçleri, bölgeyi trafiğe kapattıktan sonra Enes Kerame adlı Filistinliye ait olan işyerlerini yıkmaya başladığı belirtildi.

öte yandan, dün de Silvan beldesi merkezindeki El-Bustan Mahallesi'nde oturan Filistinlilere, birçok yıkım kararı tebliğ edildiği bildirildi.

Kudüs'teki Filistinlileri, göçe zorlamak için kasıtlı olarak inşaat ruhsatı vermeyen işgalci İsrail, Filistinlilerin yaptığı evleri ve işyerlerini de ruhsatsız oldukları bahanesiyle yıkıyor. İsrailli yerleşimciler için ise uluslararası hukuku da yok sayarak her fırsatta yeni yerleşim yerleri kuruyor.

Birleşmiş Milletler İnsani İşler Koordinasyon Ofisi'nin (OCHA) verilerine göre işgalci İsrail, Doğu Kudüs'te yılbaşından bu yana 27 binayı ruhsatsız oldukları gerekçesiyle yıktı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler