Gaziantep’te çeşitli suçlardan aranan 61 kişi tutuklandı

Gaziantep’te son bir hafta içerisinde yapılan uygulamalarda çeşitli suçlardan aranan ve haklarında arama kararı bulunan 130 kişiden 61 kişi tutuklandı.

Gaziantep'te 25 Mayıs ile 1 Haziran tarihleri arasında kentin çeşitli alanlarında internet kafe, park ve bahçe, şüpheli şahıs ve araçlara yönelik yapılan uygulama ve denetlemelerde bin 440 işyerinin, 4 bin 736 aracın ve 23 bin 910 şüpheli kişinin arandığı belirtildi.

Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, denetlenen işyerlerinde bir işyeri sahibi ve 128 kişi hakkında yasaya aykırı faaliyette bulunduğu gerekçesiyle haklarında kabahatler kanunu'na muhalefetten para cezasının uygulandığı kaydedildi.

Yapılan denetleme ve uygulamalarda, 15 adet tabanca, 17 adet kurusıkı tabanca, 19 adet tüfek, 865 adet mermi, 7 adet bıçak, 623 gram esrar, 7,7 gr Metanfetamin, 7 gram Eroin, 25 adet ectasy hap, 2 bin 291 paket kaçak sigara, 2 adet bilgisayar, 3 adet telefon, 139 adet gümrük kaçağı cep telefonu, 3 adet çalıntı oto ile 12 adet çalıntı motosiklet, 141 adet hint keneviri, 135 TL para, 1 adet Bilgisayar yazıcısı ve 2 Adet modem ile 80 metre bakır kablonun ele geçirildiği ifade edildi.

Yine işlek cadde, yol kenarları ve trafik ışıklarında dilencilik yapan, mendil satan 74 çocuğun yakalandığı belirtildi.

öte yandan Gaziantep Valiliğinden yapılan açıklamada ise yasadışı yollarla Suriye'ye geçmeye çalıştığı tespit edilen yabancı uyruklu bir kişinin yakalandığı ve sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresi Müdürlüğü'ne teslim edilerek, sınır dışı edileceği kaydedildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler