Diyarbakır'da yetim ve öksüzlere yönelik yürüttüğü hayır faaliyetleri ile tanınan Yetim-Der Mayıs ayı faaliyet raporunu düzenlediği basın açıklamasıyla kamuoyuna açıkladı.

Diyarbakır'da yetim ve öksüzlere yönelik yaptığı yardımlar ile tanınan Yetim, öksüz ve Mağdurlarla Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Yetim-Der), Mayıs ayı faaliyet raporunu kamuoyuna açıklayarak, faaliyetleri hakkında bilgilendirmede bulundu.

Çalışmaları hakkında değerlendirmede bulunan Yetim Der yetkililerinden Ali Taş, yaptıkları yardımların özellikle yetim ve öksüzler gibi Müslümanların çok daha hassas davranması gerektiği kişilere yönelik yapılıyor olmasının kendileri için büyük bir ehemmiyet taşıdığını, bu konuda imkân sahibi tüm Müslümanlara da daha hassas davranmalarını tavsiye ettiklerini söyledi.

Bildikleri, tanıdıkları ve ya çevrelerinden duydukları bir yetimin varlığından haberdar olan kim varsa kendilerine bu durumu mutlaka bildirmelerini talep eden Taş, böyle bir durumda kendilerinin haberdar edilmesinin kendileri için büyük bir önem arz ettiğini belirten Taş, kendileri hakkında bilgi sahibi oldukları bu tür aileleri tespit ederek her türlü imkanlarını bu hususta seferber etmeye hazır olduklarını söyledi.

"Mayıs ayında onbinlerce TL'lik yardım muhtaçlara ulaştı"

Taş daha sonra başlattıkları "Bir Yetime Sende Sponsor Ol" kampanyası hakkında da bilgilendirmede bulunarak yaptıkları yardımları şöyle sıraladı:

Mayıs ayı içerisinde yaptıkları yardımları maddeler halinde açıklayan Taş, yaptıkları yardımları şöyle sıraladı: Mayıs ayı genelin de 260 yetim e 18 bin 200 TL,13 yetime burs için bin 300,13 hafızlık okuyan yetime bin 300 TL, 3 yetim anne ye 300 TL olmak üzere toplam da 21 bin TL nakit bankada ailelere açılan hesaplara yatırıldı.
10 yetim ailemize 50 TL'lik gıda paketleri 500 TL gıda yardımı 80 kilo kırmızı et 40 yetim aileye 2000 TL değerinde kırmızı et yardımı, Mayıs ayında Rehber TV'de yapmış olduğumuz programda Midyat'taki yetim ailelerimize2 buzdolabı, 2 fırın,2 çamaşır makinası, 2 halı, 2 gardolap,2 çalışma masası, 2 bisiklet ve nakliye gideri olmak üzere toplam 7 bin 050 TL, ‘Huzura Adım Projesi' çerçevesinde 3 çiftimize 3 buzdolabı, 3 çamaşır makinası, 3 fırın, 6 halı ve mutfak malzemeleri olmak üzere 10080 tl beyaz eşya yardımı, Ayrıca 4 yetime 4 bisiklet 400 TL oyuncak yardımı, acil ihtiyacı olan bir ailemize yaklaşık değeri bin 500 TL değerinde 2. el ev eşyası olmak üzere Toplam Mayıs ayında yapılan yardımlarımızın tutarı 42 bin 630 TL'dir.

Mayıs ayında yapılan yardımlarını maddeler halinde sıralayan Taş, yetim ve öksüzleri olan ailelere yönelik yardımlarının her geçen gün artarak devam edeceğini belirterek, tüm gönüllü ve üyelerinin bu yardımları yetimlere ulaştırmada gayretli bir şekilde bu hizmetlerine devam edeceklerini sözlerine ekledi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler