Batman’da İmam Hatiplilerden ‘TÜBİTAK Bilim Fuarı

Batman’da İmam Hatipliler, 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılına ‘TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’ ve ‘Robot Etkinliği’ ile sezon finali yaptı.

Batman merkez Çay Mahallesi İmam Hatip Ortaokulu, 2014-2015 Eğitim-öğretim yılına ‘TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı' ve ‘Robot Etkinliği'etkinliğiyle sezon finali yaptı.

Merkez Çay Mahallesi İmam Hatip Ortaokulu ve TÜBİTAK'ın ortak düzenlediği ‘TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı' ve ‘Robot Etkinliği'ne, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve öğrenci aileleri katıldı.

Okula gelişinde Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik'i, Okul Müdürü Mehmet Salih Kaya karşıladı.

İmam Hatip binasında düzenlenen ‘TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı' ve ‘Robot Etkinliği' ile ilgili açılış öncesi Okul Müdürü Mehmet Salih Kaya kısa bir bilgi verdi.Kaya,TÜBİTAK'tan alınan 6 adet robot ile okulun Fen Bilimleri öğretmenleri, Murat Erdal, Erkut Tamtürk, Sevgi özbakır ve öğrencilerle birlikte, robotlara çeşitli komutlar vererek, onları gündelik hayatta işlevsel hale getirdiklerini ifade etti.

Bilim Fuarının açılış kurdelesini kesen Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, TÜBİTAK ile ortaklaşa yapılan robotik çalışmaları önemsediklerinin altını çizdi.

Hedefimiz TÜBİTAK ile birlikte, Batman'da ‘Robot Yarışmaları'na ev sahipliği yapmaktır' diyen, Milli Eğitim Müdürü Çelik; "Çay Mahallesi İmam Hatip Ortaokulumuzun, TÜBİTAK ile yürüttükleri robotik çalışmalar sonucunca, TÜBİTAK yetkililerinden geçer not almaları bizi sevindirdi. İlimizi bir öğretmen ve altı öğrenci ile Ankara'da temsil etmeye hak kazanmış olmaları da gurur verici. Bu güzel etkinlikte emeği gecen idareci, öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyorum, başarılarının devamını diliyorum" dedi.

99 projenin sergilendiği Çay Mahallesi İmam Hatip Ortaokulu, ‘TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı' ve ‘Robot Etkinliği' gerçekleşen yoğun katılımla, ‘Bilim Şöleni' havasında geçti. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler