Ağrı'da evinin önünde oynarken kaybolan Zeynel Abidin Çelik(8)'in Murat Nehri'nde cansız bedenine ulaşıldı.

Saat 17.00 gibi kaybolan Zeynel Abidin Çelik'in yaklaşık 6 saat sonra evinden 4 kilometre uzağında Murat Nehri içinde cansız bedenine ulaşıldı.

Cumali ve Hatice Çelik çiftinin 8'inci çocuğu olan Zeynel Abidin kaybolduğunu fark eden ailesi hemen arama çalışması başlattı.

Aramada sonuç alınamayınca aile polise haber verdi.

AFAD başta olmak üzere Emniyet Müdürlüğü, Ağrı Belediyesi ekipleri ile IHH Ağrı Arama ve Kurtarma ekipleri arama çalışmalarına katıldı.

Murat Nehri'ne düştüğü öngörülen Zeynel Abidin Çelik'in bulunması için nehrin kenarında ve içinde arama çalışması yürütüldü.

Saat 23.00 gibi evinden yaklaşık 4 kilometre uzaklıkta Çelik'i nehrin içinde arayan amca Resul Çelik yeğeninin cansız bedenini buldu. Acı haberi alan Çelik'in yakınları gözyaşlarına boğuldu.

Baba Cumali Çelik'in çocuğunu nehir suyunda ararken

Küçük çocuğun cansız bedeninin çıkarılmasına IHH Ağrı Şubesi Arama Kurtarma ekibi de şahit oldu.

Arama kurtarma çalışmalarında yer alan IHH Ağrı Şube Başkanı Kerem Engin, "Maalesef Ağrı olarak üzücü bir an yaşıyoruz. Saat 17.00 gibi 8 yaşındaki Zeynel Abidin Çelik'in kaybolduğu tespit edilince emniyet güçlerine haber veriliyor. İlgili ekipler arama kurtarma çalışmaları için devreye girdi. Bizde IHH olarak AFAD koordinasyonunda bu arama kurtarma çalışmalarına dahil olduk. Maalesef saat 23.00 gibi Küpkıran Mahallesi bölgesinde köprünün yakınlarında cansız bedenine denk geldik. Cesedi amcası tarafından bulundu ve ambulansa yerleştirildi. Çocuğumuzun cansız bedeni çıkarıldığında amcası tarafından bizde şahit olduk." dedi.

100. Yıl Mahallesi köprüsü yakınlarında bulunan Çelik'in cansız bedeni otopsi yapılmak Ağrı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Morguna kaldırıldı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler