“Çocuklarımızı imanlı yetiştirmek İslami bir sorumluluktur”

Yaz Kur’an kurslarının başlayacak olması dolayısıyla açıklamalarda bulunan Şanlıurfa Viranşehir İlçe Müftüsü ve Viranşehir Cami-Der Başkanı, çocukların imanlı yetişmesinin İslami bir sorumluluk olduğu uyarısında bulundu.

Viranşehir ilçesinde halk Kur'an kurslarına çocuklarını göndermek için kursların açılmasını beklerken, Viranşehir İlçe Müftülüğü ve Viranşehir Cami-Der'den ailelere yaz aylarında açılacak Kur'an kursları konusunda tavsiyeler geldi.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Viranşehir Müftüsü Abdurrakıp Aslan, "22 Haziranda Türkiye geneli ve ilçemizde de bulunan bütün cami ve Kur'an kurslarımızda yaz Kur'an kurslarımız başlayacaktır. Yaz Kur'an kurslarında Kur'an, siyer, temel dini bilgiler vb. konularda ders verilecek. Ayeti kerimede belirtildiği gibi Kur'an kalplere şifa olsun diye gönderildi. Bir de çocuklarımızın manevi şifası için Kur'an kurslarına göndermeliyiz. Çocuklarımızı imanlı yetiştirmek İslami bir sorumluluktur. Çocuklarımızı Kur'an ahlakı ile yetiştirmemiz lazım." dedi.

Yaz Kur'an kurslarına bir teşvik de Viranşehir Cami-der'den geldi. Cami-Der Başkanı Mehmet Kaya yaptığı açıklamada, "Yakıtı taşlar ve insanlar olan ateşten çocuklarımızı korumamız lazım. Yaz aylarını değerlendirmek amacıyla çocuklarımızı camilere göndermeli ve takipçisi olmamız gerekir. Cami saatleri dışında da evlerimizi ve işyerlerimizi Kur'an ile aydınlatmamız gerekir. Kur'an bilen kardeşlerimiz ve bacılarımız komşularına da öğretme gayretinde olmalıdır. Bütün halkımızdan talebimiz bu yaz aylarını Kur'an ayına dönüştürmeleridir." şeklinde konuştu. (Sabri Acet-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler