HÜDA PAR Batman İl Başkanlığı yayınladığı bir basın açıklamasıyla, 26 Haziran 1992’de Susa Köyü katliamının tarihteki en vahşi katliamlardan biri olduğunu belirterek 10 Müslümanın katledilmesi vahşetini kınadı.

Diyarbakır'ın Silvan ilçesine bağlı Susa (Yolaç) Köyü'nde bir grup PKK'linin, Yatsı Namazında köy camisini basarak, 10 Müslümanı katletmesinin 23'üncü yılı münasebetiyle Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Batman İl Başkanlığı bir basın açıklaması yaptı.

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Batman İl Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Diyarbakır'ın Silvan ilçesine bağlı Susa (Yolaç) Köyü'nde 26 Haziran 1992 yılında asker kılığında bir grup PKK'li caninin, Yatsı Namazında köy camisini basıp, köyde ikamet eden dindar 10 Müslümanı şehid etmesi lanetlendi.

Yapılan açıklamada, Susa (Yolaç) Köyü Camii'nde yaşanan katliamda Allah'ın evinde, Müslüman kanının döküldüğü bir olay olduğunu ve Müslümanları Allah'ın evinde katletmenin hiçbir izahı ve nedeni olamayacağı belirtilerek, "Susa Camii katliamı tarihteki en vahşi katliamlardan biri olarak vahşet tarihinde yerini almıştır. Tarihte muhakkak ki buna benzer olaylar vardır gerçekleşmiştir. Ama hiçbiri Susa katliamı gibi mazlumca olmamıştır. Her hatırladığımızda, her yıldönümünde yüreğimizin burkulduğu, gönlümüzün dağlandığı, gözümüzün nemlendiği Susa katliamının 23'üncü yıldönümünde de acımız hala tazeliğini koruyor." ifadeleri kullanıldı.

Milliyetçilik ve ırkçılık adına hareket eden ve bu uğurda mücadele yürüten zihniyetin, kendi kavminden ve milletinden olmasına rağmen sadece Müslüman oldukları için Allah'ın evini basıp 10 Müslümanı kurşuna dizdikleri hatırlatılan açıklamada, "Halkları için özgürlük mücadelesi verdiklerini söyleyen sosyalist ve Marksist grubun Allah'ın aziz dinine olan kin ve öfkeleri; bu saldırıyla delil istemez bir şekilde açıkça ortaya çıkmıştır. Bu saldırı, Müslüman kanına girenlerin İslam'a olan nefretini gözler önüne sermiştir." denildi.

Açıklamanın sonunda, "HÜDA PAR olarak Susa şehitlerini rahmetle yad ediyoruz. Tek suçları Allah Azze ve Celle'ye ibadet etmek olan bu aziz şehitleri hürmetle selamlıyor, katillerini de lanetliyoruz" ifadelerine yer verildi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler