Susa şehitleri Denizli’de anıldı

PKK’nin 26 Haziran 1992 yılında camiyi basarak katlettiği Susa şehitleri Denizli İrşad-Der tarafından düzenlenen programla anıldı.

Dernek binasında verilen iftar yemeğinden sonra Kur'an tilavetiyle başlayan program, halkın yoğun katılımıyla gerçekleşti.

26 Haziran 1992 yılında Diyarbakır'ın Susa (Yol aç) köyünde dinlerine bağlı, mütedeyyin insanların PKK tarafından Susa Camiinde kurşuna dizilerek şehit edilmesinin 23. yıldönümünde gerçekleştirilen programa konuşmacı olarak katılan Molla Cemal Çınar Susa Şehitleri üzerine bir konuşma yaptı.

Çınar Hoca yaptığı konuşmada, ümmetin şehit vererek kurtulacağını belirterek, ‘Bu ümmetin kurtuluşu, bu ümmetin ihyası Şehadet şerbetini içmekle ancak mümkün olur. Dolayısıyla şehadet bizim için, ümmetin şehit verdiği günler, müminlerin kurtuluş günlerinin yaklaştığı günler olacaktır. Bizler şehit vererek, şehit düşü düşe bu ümmeti kurtaracağız. Bu ümmetin delaletten, sokakta her gün eş ve arkadaş değiştirme ahlaksızlığını durdurabilecek tek bir olgu vardır o da , bu ümmetin Şehadet şerbetini göze alarak hareket etmesidir.' dedi.

Molla Cemal Çınar' ın konuşmasının ardından yapılan duayla program sona erdi. (Ahmet Ural/Ahmet Tenşi-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler