Susa şehitlerini anma etkinliği ileri bir tarihe ertelendi

Diyarbakır’ın Silvan ilçesine bağlı Susa Köyü Camii'nde 1992 yılında şehit edilenler için yapılacak anma etkinliği ileriki bir tarihe ertelendi.

PKK'nin 26 Haziran 1992 yılında Silvan'ın Susa köyünü basarak camide bulunan Müslümanları katletmesinin 23'ün yıl dönümü nedeniyle yapılacak anma etkinliği Ramazan ayı münasebetiyle ileri bir tarihe ertelendi.

PKK'nin 26 Haziran 1992 yılında Diyarbakır'ın Silvan ilçesi Susa (Yolaç) köyünde gerçekleştirdiği vahşice katliam, aradan geçen 23 yıla rağmen hâlâ hafızalardaki tazeliğini koruyor. Her yıl Susa-Der'in organize ettiği anma etkinlikleri, bu yıl Ramazan ayı nedeniyle ileriki bir tarihe ertelendi.

Bundan 23 yıl önce yatsı namazı için Susa Camii'nde bulunan mütedeyyin köylüler, PKK katilleri tarafından cami basıldıktan sonra kurşuna dizilmiş ve 10 Müslüman şehit edilmişti.

Yapılacak etkinliğin ertelenmesiyle ilgili Susa-Der tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Başta Susa'daki katliamla şehadete kavuşan kardeşlerimiz olmak üzere, tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. ‘Susa Şehitlerini Anma Etkinliği'mizi bu sene, mübarek Ramazan ayına denk gelmesi ve havaların aşırı sıcak olması nedeniyle ileriki bir tarihe erteledik. İnşallah Cami yarenlerini anma etkinliğinin tarihini bilahare açıklayacağız." denildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler